Otopark kaynaklarının daha verimli kullanılması, araç sahiplerinin daha güvenli, çabuk ve konforlu bir şekilde park edip zamandan tasarruf edilebilmesi için Oliptek olarak ileri teknolojili çözümler üretiyoruz. Bu amaçla “ParkSetup Ultrasonik Otopark Yönlendirme Sistemi” ni geliştirdik. Bu sistem otomatik olarak araçları park yerinin boş alanlarına doğru yönlendirmekte, işletme maliyetlerini düşürmekte, otoparkta yer bulma sorununu ortadan kaldırmakta ve otoparklarda maksimum optimizasyon sağlamaktadır.

Sensör ve LED İndikatör Montajı

Projeye göre sensör data ve besleme hatlarının taşınacağı rijid veya emt boruların, yerine göre tavaların otopark tavanına montajı yapılır. Sensörler adreslendikten sonra hazırlanmış olan emt veya rijid borulara buatlar aracılığı ile monte edilir. Sensörler CAT6 kabloları ile ana hattaki patchlere bağlanır.

Kablolama

Sensörleri seri olarak alan ünitelerine bağlayan, data ve besleme hatlarını barındıran CAT6 kabloları kanalların içerisine döşenir. Alan ünitelerinin merkezi kontrol ünitesine bağlanyan kablolama yapılır.

Kontrol Üniteleri

Kontrol ünitelerinin enerji hatları çekilir ve sensörler kontrol üniteleri üzerinden beslenir. Sensörlerin ve kontrol ünitelerinin birbirine bağlanmasından sonra alan testleri yapılır. Alan kontrol üniteleri en son olarak ana kontrol cihazına bağlanır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

0212 278 44 05 veya info@ ‘dan bizimle iletişime geçerek projelerinize özel çözümlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.