Masaüstü ve Mobil İzleme Yazılımı

Her bir park yerinin tepesine yerleştirilmiş ultrasonik park yeri dedektörleri park yerlerinin gerçek zamanlı olarak bilgisini toplar. Sensörlere bağlı led indikatörler kırmızı yada yeşil yanarak otoparkta dolaşmakta olan araca görünebilir ve hızlıca anlaşılabilir bir şekilde park yerinin durumun bildirir.

Alan kontrol üniteleri kendisine bağlı tüm sensörlerin bilgilerini merkezi kontrol ünitesine aktarır. Merkezi kontrol ünitesi bilgi işlemeyi tamamlar ve işlenmiş park yeri bilgilerini ilgili LED yönlendirme panellerine gönderir. Bölgelere göre düzenlenmiş bu ekranlar boş olan park yeri bilgisini yönlendirme oklarıyla gösterirler.

LED İndikatör

LED Display

Sistem aynı zamanda bilgisayara da bilgi gönderir. Bilgisayar alınan bilgileri sunucu veri tabanına kayıt eder. Kullanıcılar canlı olarak park alanlarının durumunun izledikleri gibi yıllık, aylık, günlük istatistiklere de ulaşabilirler.

RS485 “shielded twisted pair” kablosu kullanılarak alan üniteleri seri olarak birbirine en sonunda da ana kontrol ünitesine bağlanırlar. RS 485’in parazitsiz bir ortam sunması, uzun mesafede sıkıntısız çalışması ve çoklu olarak cihazları bir birine bağlanması açısından avantajları vardır. En büyük avantajlarından biriside düşük kablolama maliyetleridir.

Led Display

Ledli Yönlendirme Displayleri sürücüleri bulundukları yere göre ulaşabilecekleri en boş otopark bölümüne yönlendirirler. Bir koridorun başına yerleştirilerek koridordaki dolu – boş yer bilgisini yönlendirme okları eşliğinde sunabilirler.


Kategoriler: Etiketler: ,
Devamını oku

Led İndikatör


LED indikatörler direk olarak sensörlere bağlanır. Park yerlerinin dolu yada boş durumuna göre kırmızı ve ya yeşil yanarlar. Otoparkın içerisinde dolaşmadan boş park yerini anında bulmanızı sağlar.

Kategoriler:
Devamını oku

Alan Kontrol Ünitesi (ZCU)


Alan üniteleri belli miktarda sensörün bilgisini toplar ve bilgileri merkezi kontrol ünitesine ulaştırır. Alan üniteleri sensörlerin ve sensörlere bağlanan LED indikatörlerin aynı hat üzerinden beslemelerini de sağlar.

Kategoriler:
Devamını oku

Dış Mekan Yönlendirme Panosu


Dış Mekan Led Yönlendirme Panoları otopark’ın doluluk durumunu tesis girişlerinde müşterilere sunarlar. AVM, hastane, iş merkezi, üniversite vb.. toplu yaşam alanlarının otoparklarının girişlerinde yer alarak araçları boş katlara, boş bölümlere yönlendiriler. Tesisin yapısına göre her bir bölümündeki boş park yerini gösterecek şekilde çok satırlı olarak üretilirler.

Kategoriler:
Devamını oku

Web Tabanlı Yazılım


Kategoriler:
Devamını oku

Ultrasonik Araç Sensörü

Ultrasonic araç sensörü park yerlerinin dolu boş durumunu tespit ederek bu bilgiyi alan ünitelerine iletir. Her park yerinin tepesine bir sensör monte edilir.

Kategoriler:
Devamını oku

Neden ParkSetup Yönlendirme Sistemi Tercih Edilmelidir?

ParkSetup Otopark Yönlendirme Sistemi zaman, personel ve maliyet açısından ekonomik biz çözüm olmakla birlikte, yüksek kapasiteli otopark alanlarının optimizasyonunda maksimum fayda sağlar.